Alerji Ciddi Bir Sağlık Sorunudur! - Medical Park Alerji Kliniği

Alerji Ciddi Bir Sağlık Sorunudur!

Medical Park Uşak Hastanesi Allerji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nejat OZANGÜÇ, 13-19 Nisan 2015 ‘’Dünya Allerji Haftası’’ dolayısıyla yaptığı açıklamada “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de allerjik hastalıkların görülme sıklığı giderek artmaktadır. Bu hastalığın görülme sıklığındaki artışın, modern yaşamın getirdiği endüstrideki gelişmeler ve kimyasal maddelere karşı kalınan temasların artışı ile ilgili olduğunu ifade ederken, allerejik hastalıklar hakkında genel olarak şu bilgileri verdi.

Allerjik hastalıklar tüm dünyanın, özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin çok önemli bir sağlık sorunudur. Bu hastalıklar arasında en önemlileri astım, allerjik nezle, atopik dermatit, anafilaksi (allerjik şok),ürtiker (kurdeşen),besin-ilaç ve böcek alerjileridir.

Toplumda son derece yaygın olan allerjik hastalıklar ortalama 4-5 kişiden birinde görülmekte ve yetişkinlerde çok önemli iş ve güç kaybına, çocuklarda ise okul devamsızlığına neden olmaktadır.

“13-19 Nisan 2015 Dünya Allerji Haftası” nda kliniğimizde, Allerjik Rinit, Allerjik Astım, Gıda Allerjisi, İlaç Allerjisi, Ev tozu ve akarları konusunda farkındalığın arttırılmasına, daha bilinçli ve sağlıklı bir toplum yaratma çabasına katkı vermeye çalışılmaktadır.

Prof. Dr. Nejat OZANGÜÇ, allerjik hastalıklar ile ilgili şikâyetlerinin düzenli tedavi ve aşı ile ortadan büyük ölçüde kalktığını ifade ederken Allerjik hastalıklar konusunda daha geniş bilgi ve sorularınız için Medical Park Uşak Hastanesi Allerji Kliniğimize başvurabilirsiniz diye belirtti.